Четвер, 14.12.2017, 03:19

Історія успіху ГО «Діємо разом»

Історія успіху ГО «Діємо разом» Миргородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Панаса Мирного

Історія нашої школи налічує  109 років. Але прогрес  та інновації – це невід’ємні складові нашої роботи.

Колектив,  на чолі з директором Фененко В.В., постійно шукає  шляхи вдосконалення навчально - виховного процесу та покращення умов  перебування учнів   у  закладі. У приміщенні нашого навчального закладу   навчається  800 учнів. Звісно, органи місцевого самоврядування, адміністрація закладу і батьки наших дітей докладають чималих зусиль для покращення матеріальної бази  школи: капітальні, поточні ремонти, сучасний спортивний майданчик, предмети інтер’єру – все це зроблено.  Миргородська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 по-справжньому є  затишною і охайною.

З настанням холодів ми вкотре зіткнулися з  проблемою  неналежного температурнуго режиму у  школі.  Ситуація потребувала негайного вирішення.

Певний   досвід співпраці з міжнародними організаціями,  фондами  та громадою  ми  маємо.

Так, з 2009 року  Миргородська ЗОШ №1  працює в проекті «Школа як осередок розвитку громади» за підтримки Всеукраїнського фонду  «Крок за кроком», фондів Чарльза  Стюарта Мотта, «Відродження». Їхня мета - сприяння розвитку партнерства між школою та громадою.

Педагоги першої школи неодноразово подавали заявки для участі у різноманітних грантах,  але не були переможцями.

Цього разу ми також подали заявку для участі. Конкурсною комісією відділу муніципальних ініціатив Миргородської міської ради ми були відібрані як переможці для реалізації проекту  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Звичайно, всі починання підтримуються органами місцевого самоврядування, та часто-густо коштів або зовсім немає, або їх вистачає лише на якусь частину роботи. Тому цей проект – саме для нас.

Нині проблемою нашої громади є впровадження  енергозберігаючих технологій у  школі: заміна вікон.

За цей час зробили  ми немало. Перш за все, була створена громадська організація "Діємо разом". і закипіла робота.  В тому ж році розпочалася робота по реалізації МП " Капітальний ремонт будівлі Миргородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Панаса Мирного (заміна вікон)". Підготовка документації, тендер, сертифікати, декларації... Все це було для нас новим, але стало досяжним. Працював  актив, працювала вся громада і школа змінилася....

Треба було зібрати всі необхідні для участі у конкурсі документи,   розробити проектно-кошторисну документацію, організувати тендер на проведення ремонтних робіт, словом, справ, як здавалося, не початий край. Та, на щастя, один на один зі своїми проблемами не залишилися. Посприяли  у їх вирішенні   фахівці відділу муніципальних ініціатив Миргородської міської ради Усик Т. Д.,  Саєнко А.О та координатор обласного підрозділу Бут Г.Г.                         .

Виготовили проектно-кошторисну документацію. Далі оголосили тендер на виконання ремонтних робіт, переможцем якої стало Приватне підприємство «Екіпаж».

Вся ця копітка справа тривала  декілька місяців,  і лише у листопаді 2015-го нарешті розпочалися ремонтні роботи. Та, незважаючи на це, ідею вдалося реалізувати, і всі залишилися задоволеними. Було замінено 53 вікна. Оновлена школа з радістю була прийнята учнями, і в нас нарешті стало тепліше.

Загальна кошторисна вартість склала    236, 356 тис. грн.   Громадська організація «Діємо разом» – 32 770 грн.,  кошти місцевого бюджету м. Миргород –  44 960 грн.,  ЄС / ПРООН – 186 112  грн.

Робота по реалізації проекту ЄС/ПРООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”   дало нашому закладу „друге дихання”. До намічених завдань усі поставилися з подвоєною відповідальністю, адже піклувалися про найцінніше – майбутнє наших дітей. Хочеться відзначити, що всі роботи були виконані спеціалістами  на  достатньому рівні.  А батьки та громадськість взяли активну участь у проведенні ремонтних робіт, прибиранні  приміщень та подвір'я школи.

Завдяки капітальному ремонту по заміні старих вікон  на енергозберігаючі склопакети, у закладі стало значно тепліше.

Але потрібно розуміти, що і без підтримки наших партнерів ми не змогли б  реалізувати проект. Нам вдалося спільно працювати, об'єднати свої ідеї, ресурси, інновації. Громадські ініціативи були почуті і підтримані європейськими партнерами, місцевою владою.  Але на цьому наші ідеї, плани, задуми  не закінчуються, ми сподіваємося  на кращу долю для українців. І не тільки сподіваємося, а й працюємо для цього.

Успіх будь-якої справи – це єдність, взаєморозуміння, доброта і гуманність вчинків. А в нашої  громади є такі якості, що допомагають разом здолати будь-які труднощі, бо вона вірна своєму принципу, що саме в єдності її сила і здійснення бажань. Тож маленькі мрії стають великим до­сягненням тоді, коли разом працювати і жити спільною надією.