Субота, 24.08.2019, 19:05
Вітаю Вас Гість | RSS

Миргородська ЗОШ №1

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть роботу нашої школи
Всього відповідей: 528
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Бібліотечна світлиця

У рамках проведеного в школі тижня медіа пройшов у бібліотеці медіаурок «Як до нас прийшла книга». Бібліотекар Яценко Наталія Олексіївна вміло повела школярів у світ друкованого слова. Та до книгодрукування людство прийшло не відразу, були часи і кам’яного письма, і глиняних табличок, і папірусів та берестяних сувоїв…

 

Становиться традицією проводити у жовтні  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Ось і нині він проходив під гаслом  "Шкільна бібліотека - стратегічний партнер освіти".

            Наша бібліотека долучилася до його проведення. Читачам пропонувалися  книжкові виставки до ювілейних дат українських і світових письменників, огляди, перегляди літератури з актуальних тем.

 Завершувало місячник бібліо – шоу «Духовна скарбниця людства», яке підготували учні 5 – В класу разом з класним керівником Литвиновою Ольгою  Анатоліївною та завідуючою бібліотекою Яценко Наталією Олексіївною.

            Шоу проходило у святково прибраній актовій залі, на нього були запрошені учні 5 – 7 класів.  

Відкрили свято читці, які уславлювали книгу і бібліотеку. З мультимедійної презентації Машенька ( із сучасного, всіма любимого мультфільму «Маша і Ведмідь») познайомила всіх із цікавинками про найбільші та найменші книги і бібліотеки, розповіла про найдавніші бібліотеки планети. Із історією бібліотеки нашої школи та найдавнішими її книгами глядачів познайомила бібліотекар Яценко Н.О.

            Королева Книга (Ворохобова Олена) запросила всіх присутніх долучитися до свята у її королівстві. І почалося чарівне дійство … Незнайко (Непийвода М), Котигорошко (Сливний П), Вовк ( Молочко В), Сонячний Зайчик ( Масляк М.), Хрюнчик і Хрянчик ( Бутенко А, Коробка Д.), Мальвіна (Рибалко Ю), Буратіно ( Бибич Р),  Принцеса на горошині ( Мельничук А.), Лікар Айболить (Майка О.) презентували глядачам у залі книги, розповідаючи про своїх героїв, співаючи пісні та танцюючи. А Мальвіна ще й загадала прислів’я закінчити, початок із яких вона зачитала. Весело, швидко і непомітно сплинув час, закінчилося свято, та хай ніколи не закінчується дружба учнів із книгою, бо:

  • якщо хочеш поговорити з ким-небудь –  достатньо відкрити книгу. Книга – завжди цікавий співрозмовник. 
  • якщо ти занудьгував – достатньо відкрити книгу. Вона допоможе швидше розрадити сум.
  • якщо хочеш одержати пораду – можна відшукати її в книзі.
  • якщо хочеш дізнатися про щось нове, досі тобі невідоме - достатньо почитати книгу, вона поведе тебе незвіданими шляхами, покаже нове і досі тобі невідоме.
  • якщо прагнеш знайти друга – подружись із книгою, книжкові герої стануть твоїми кращими друзями.
  • якщо мрієш стати справжньою людиною – читай книги, і вони підкажуть тобі, як треба себе поводити.
  • якщо хочеш відчути безмежні можливості людського розуму – працюй з книгою, адже в них зібраний кращий досвід і знання багатьох поколінь.

 

У 3-В класі пройшов цікавий бібліотечний урок. Тема уроку – казки народні й авторські, українські й різних народів, письменників України та зарубіжжя. Діти люблять казки, не задумуючись про те, хто їх написав.

Сучасна людина, яка живе в умовах інформаційного суспільства, повинна не тільки вміти читати, писати, говорити, але швидко та вільно орієнтуватися у потоці усної та писемної інформації.

     Оновлюється освіта, вводяться нові програми технології навчання, але головним залишається вміння учнів вчитися, самостійно знаходити інформацію, оцінювати її, обробляти, аналізувати, використовувати та створювати якісно нову. Вміння учня працювати з додатковою літературою з різних предметів допоможе вивести його за рамки підручника, глибше осмислити і зрозуміти вивчену тему, розділ, сприяти їх досягненням, як під час навчання у школі, так і в самостійному житті.

    Бібліотечні уроки активізують читання школярів, стимулюють їхнє звертання до художньої, науково – пізнавальної, довідкової літератури; посилюють сприйняття, формують художні та естетичні смаки, поглиблюють навички самостійної роботи з книжкою, розвивають логічне мислення.

 

Суспільно-політична ситуація та події останніх місяців, окупація Російською Федерацією Криму, збройні акції російських терористів у східних регіонах України обумовили тему Першого уроку 2014/2015 навчального року – «Україна – єдина країна».

            Готуючись до  Першого уроку, ми ставили перед собою мету: формувати в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави.

            Крім того, ставили питання: що можуть школярі зробити для Батьківщини? Як виявити свій патріотизм?

            Ось у такому руслі і провели Перший урок нового навчального року Литвинова Ольга Анатоліївна і Яценко Наталія Олексіївна у 5 – В класі.

            Діти підготували вірші, пісні і танець. Класний керівник розповідала про те, що Україна – це наш рідний край, наша дорога і мила Вітчизна, земля, де ми народились, уперше побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку – це наша найдорожча у світі Батьківщина. Вона для кожного з нас одна-єдина.

            Бібліотекар розказувала про державну символіку нашої Батьківщини – Прапор, Герб і Гімн. Прозвучали наш державний гімн, гімн столиці України – міста Київ і нашого рідного міста Миргорода. Діти доповнювали вірш про Батьківщину пропущеними словами, дружно повторяли клятву однокашників.

Найрідніші люди – матусі (Рибалко Ірина Іванівна та Солонець Інна Михайлівна) – благословили дітей на навчання, спекли коровай (Гуз Ольга Миколаївна), зварили кашу (Чупайда Валентина Федорівна) – для обряду посвяти в однокашники, організували відео- і фотосесію (родина Чупайди – Валентина Федорівна  і Олександр Юрійович).

Звучали патріотичні пісні, усім було цікаво, пізнавально і весело.

 

Цікаво і змістовно пройшло 30 вересня  святкування Всеукраїнського  дня бібліотек у нашій школі.

Цього дня учнями 7 – А класу була проведена презентація шкільної бібліотеки. Семикласники  розповіли про свято Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, познайомили з цікавою легендою про них. Потім усі присутні дізналися про те, як  і коли виникло інше свято цього дня  – Всеукраїнський день бібліотек, хто і для чого його започаткував. Учні 4 – В класу читали вірші про книгу та бібліотеку, танцювали разом із іншими школярами під бібліотечний реп, слухали пісні про книгу і бібліотеку, які підібрав  учитель музики Оробець М.І. Завідувач бібліотекою Яценко Н.О. розповіла про нашу шкільну бібліотеку і запропонувала всім присутнім стати учасниками акції «Подаруй бібліотеці книгу», яка проходитиме з 30 вересня до 26 жовтня, коли у всьому світі відзначається Всесвітній день шкільних бібліотек ( четвертий понеділок жовтня).

            У цей день була проведена виставка книг «Сузір’я вічного й святого – дитяча книга на землі» та виставка висловів про книгу та бібліотеку.

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання